1399/12/10         

سراسر وب تصاوير فايل ها اين سايت ( جستجوي پيشرفته )


کاربر مهمان
 ( ورود | عضويت )    


 

آخرين مباحث گفتگو
 

آخرين عناوين خبري
 
 
 

برگزاری نمایشگاه هوشمندسازی مدارس در تبریز   نسخه قابل چاپ   بزرگنمايي متن   کوچکنمايي متن
 

 

 

برگزاری نمایشگاه هوشمندسازی مدارس در تبریز

 مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از برگزاری نمایشگاه هوشمندسازی مدارس در تبریز خبر داد
فیروز رضایی در جمع خبرنگاران هوشمندسازی مدارس را از مولفه های اصلی و تاثیر گذار تحول بنیادین آموزش و پرورش دانست و گفت: حرکت به سوی هوشمندسازی مدارس به عنوان زیر ساخت تحول بنیادی  وکمکی برای تعمیق یادگیری و بهره مندی از فضای دیجیتال و چندرسانه ای مطرح می باشد.
وی ادامه داد: پرورش خلاقیت های دانش آموزان و موثر ساختن شیوه های تدریس و پرورش در مدارس از دیگر اهداف هوشمندسازی مدارس همگام با پیشرفت فضای مجازی  می باشد که این امر موجب بهره مندی بیشتر از فضای فناوری اطلاعات و هم گامی در جهت غنی سازی  آن می باشد.
مدیر کل آموزش و پرورش استان از پیشرفت اجرای این طرح از سال 90 یاد کردوگفت: در کشور ایران در دهه 70 طرح هوشمند سازی مطرح شد که از سال 83 این مسئله وارد مرحله جدیدی شد  که سال 90 را می توان سال پیشرفت اجرای این طرح دانست و تا پایان شهریور ماه هم همه اقدامات در این زمینه انجام خواهد شد و با آغاز سال تحصیلی جدید شاهد اجرای این طرح در اکثر مدارس استان خواهیم بود.

وی ادامه داد: در 1300 مدرسه به طور کامل این طرح اجرا می شود که مجهز کردن 600 مدرسه دیگر هم از تعهدات آموزش و پرورش استان در این زمینه می باشد که با مساعدت های استانداری و  دستگاه های دیگر این تعداد محقق خواهد شد.
رضایی ،آموزش و پرورش استان را در آموزش نیروهای انسانی و معلمان برای بهره گیری از فضای دیجیتال جزو 3استان برتر کشور دانست و گفت: در استان ما حدود 15 هزار نفر برای بالا بردن کیفیت چرخه هوشمندسازی مدارس از آموزش های لازم بهره مند شده اند و جذب معلمان تازه نفس و آشنا به محیط های چندرسانه ای به این امر کمک شایانی نموده است.
وی به ضرورت همکاری سایر ارگان های جامعه در این امر اشاره کرد وگفت: این طرح ،طرح هزینه بر و نیازمند تامین قطعات سخت افزاری است و به همین دلیل سایر ارگان ها باید همکاری بیشتری با آموزش و پرورش داشته باشند، در عین حال که کمک خیرین و همکاری خود مردم جامعه، بیشترین کمک به آموزش و پرورش محسوب می شود.
مدیر کل آموزش و پرورش  در ادمه از برگزاری نمایشگاه هوشمندسازی مدارس خبر دادوگفت: در راستای تحقق امر هوشمندسازی ،نمایشگاه تخصصی هوشمندسازی مدارس افتتاح میشود که موجب جلب توجه آحاد جامعه خواهد شدو ضرورت بهره مندی و به کار گیری اوامر دیجیتالی در آموزش و پرورش را بیشتر روشن می کند و موجب بهره مندی بیشتر از ظرفیت های آموزش و پرورش و سایر سازمان ها در خصوص این امر خواهد شد.
وی ادامه داد: آموزش و توانمند سازی منابع انسانی، ایجاد زمینه و بستر سازی برای تغییر نگرش آحاد جامعه در ارتباط با هوشمند سازی مدارس و زمینه سازی برای تبیین اهمیت و ضرورت موجود یکی دیگر از اهداف برگزاری این نمایشگاه می باشد.
رضایی از حضور موسسات داخل و خارج از استان در این نمایشگاه خبر داد و گفت :47 غرفه همراه با 40 موسسه داخل و خارج استان فعالانه در این نمایشگاه حضور دارند و در عین حال مراکز رشد فرهنگ دیجیتال اداره ارشاد و مراکز نمونه و دانشگاه سراسری هم همکاری زیادی در برگزاری این نمایشگاه داشته اند.
گفتنی است،نمایشگاه تخصصی هوشمند سازی مدارس از 19 الی 22 تیر ماه از ساعت 9 صبح تا 8 عصر برای بازدید عموم در مجتمع ورزشی امام علی علیه السلام دایر است.


منبع خبر : خبرگزاری پانا
بازگشت